Tropikal Kelebek Bahçesi KONYA

YOLUNUZUN KONYA YA DÜŞMESİ İÇİN BAŞKA BİR NEDEN TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KELEBEK EVİ. AVRUPA’NIN EN BÜYÜK İKİNCİ KELEBEK UÇUŞ ALANI

konya-tropikal-kelebek-vadisi-04
Konya Kelebekler Vadisi

 

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3500 m2’lik gezi alanı ile toplamda 7.600 m2’lik bir kullanım alanına sahiptir.

AÇILIŞ:09.00
KAPANIŞ:1700

1.600 m2’lik kelebek uçuş alanı 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunmaktadır. Bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunmakta, kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmektedir.

Bahçeye girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacaksınız. Doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal yaşamlarında keşfedeceksiniz. Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbiriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacaksınız

.

kb
Konya Kelebekler Vadisi

Doğa rehberlerimiz size doğa yürüyüşü boyunca eşlik ederken siz de kelebeklerin hayat döngüleri, kamuflaj, korunma, beslenme ve güneşlenme gibi davranışlarını inceleme şansı bulacaksınız. Böcek köyümüzde önemli böcek takımlarının gizemli dünyalarına muhteşem bir yolculuk sizleri bekliyor. Ayrıca belki de daha önce hiç görmediğiniz şaşırtıcı ve gizemli hayvanlarla tanışacaksınız.

konya-kelebek-bahcesi

Kelebeklerin doğayla dansını izleyin, stresten uzaklaşın ve rahatlayın. Kendinizi doğanın mistik havasına bırakın ve yeni deneyimlere hazır olun. Eğer şanslıysanız bir kelebek omzunuza konar ve tüm yürüyüş boyunca size eşlik edebilir.
kaynak : http://www.konyakelebeklervadisi.com/
konya-tropikal-kelebek-vadisi-03
…………..
Ulaşım için Konya Torku Arena Stadını veya Real Avm yi sormanız ve orada yeniden adres sormanız bu yeri bulmanız için yeterli olacaktır.
Tropikal bahçenin yapımı esnasında bir çok defa yüksekte çalışmacı arkadaşlarım olan limit endüstriyel dağcılık ile birlikte olduğum ve baştan sona görme imkanı yakaladığım bahçe ülkemizde tek örnektir. Selçuklu Belediyesi tarafından işletilen bahçe 2016 giriş fiyatı tam bilet 10 tl öğrenci 5 tl şeklindeydi. Kelebeklerin böceklerin tropikal bitkilerin ve papağanların yaşam alanı olan devasa cam faanus mutlaka görülmesi gereken güzel uygulamalardan bir yer.
doğa rehberi Fedai   0532 546 07 30